W Pracowni Szklana Jaszczurka

W dniu 14.11.2014 odbyło się wyjście integracyjne uczniów polskich z uczniami pochodzenia romskiego do Pracowni Ceramicznej Szklana Jaszczurka we Wrocławiu.

Dzieci podczas warsztatów zapoznały się między innymi z metodą lepienia z wałeczków. Z nich tworzyły własne naczynie. Odciskały w formie miseczkę i figurkę – aniołki, zwierzątka itp. Prócz pracy z gliną uczniowie poznali technikę malowania na szkle. Wykonywali obrazek oraz miseczkę, którą mogli pomalować w dowolny sposób.
Na pożegnanie każdy z uczestników warsztatów otrzymał drobny upominek. Miłą niespodzianką będzie otrzymanie przez uczniów wszystkich wykonanych prac.
Wyjście do pracowni, oprócz zapoznania uczniów z różnymi technikami tworzenia różnorodnych wytworów, miało na celu ich integrację poprzez wspólne tworzenie i zabawę. Zostało zorganizowane przez p.Olę, nauczyciela wspomagającego edukację dzieci pochodzenia romskiego sprawiło uczestnikom dużą niespodziankę i przyjemność.

14 listopada 2014 | Powrót do spisu wiadomości