Wystawa "Kim będę, gdy dorosnę"

W naszym szkolnym holu pojawiła się dzisiaj wyjątkowa wystawa fotografii pod hasłem:” Kim będę, gdy dorosnę” przygotowana przez Fundacja Różowe Okulary. Na plakatach przedstawione zostały sylwetki dzieci z niepełnosprawnościami i ich największe pasje czy marzenia.

Prócz tego, klasa 2d i 3a wzięły udział w spotkaniu dotyczącym rodzajów i przyczyn niepełnosprawności. Podczas spotkania uczniowie rozmawiali z prowadzącymi na temat paraolimpiady, syntezatorów mowy, które ułatwiają porozumiewanie się, znaczenia żółtych chustek (symbol charakterystyczny dla osób niesłyszących) czy języka migowego.

Uczniowie mieli również szansę sprawdzić, jak poruszają się osoby niewidome przy wykorzystaniu białej laski, ale także doświadczyć przykładowego użycia alfabetu Braille'a.

1 października 2021 | Paulina Płóciennik | Powrót do spisu wiadomości