Edukacja w Miejscach Pamięci - Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań

17 listopada, w piękny poniedziałkowy poranek, klasy 5a i 5b udały się do Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań w ramach projektu „Edukacja w Miejscach Pamięci – Ścieżki Kulturowe”.

Z mapkami w rękach uczniowie zwiedzali piękne obiekty sakralne: synagogę Pod Białym Bocianem, kościół ewangelicko – augsburski Opatrzności Bożej, cerkiew Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy i kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem św. Antoniego. W ten sposób dzieci zdobywały teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat czterech wyznań: judaizmu, protestantyzmu, prawosławia i religii katolickiej. Istnieją one tak blisko siebie na małym obszarze Wrocławia od dawna. Jednak w przeszłości wydarzenia II wojny światowej sprawiły, że ludzie nie byli tutaj bezpieczni.
Po tych warsztatach każdy uczeń zrozumiał, że może nas wiele różnić, nawet pod względem religijnym, ale bardzo ważna jest wiedza o innych wyznaniach, a co za tym idzie głęboki szacunek, wzajemna tolerancja i pokojowe współistnienie ludzi różnych religii.

17 listopada 2014 | Powrót do spisu wiadomości