Akcje charytatywne Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do akcji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci podanych poniżej:

1. Wielkie Tchnienie życia- jak Państwo wiedzą robimy wydarzenie na wrocławskim rynku 09.10- sobota, godzina 12:00-12:30. Zapraszamy uzniów, rodziców i nauczycieli. Zachęcamy do ubrania się na niebiesko oraz tworzenia transparentów z napisami „ Hospicjum to też życie”. Będziemy rozdawać wszystkim uczestnikom niebieskie baloniki oraz wspólnie puścimy symboliczną bańkę do nieba.

Wielkie Tchnienie życia – co to za akcja?
To coroczne obchody Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej.
W każdą drugą sobotę października spotykamy się, by świętować ten dzień w szczególny sposób. Organizujemy wówczas wesoły happening! Ubrani na niebiesko, przy dźwiękach muzyki, łapiemy się za ręce i próbujemy otoczyć wrocławski Ratusz. Mamy ze sobą transparenty i głośno mówimy o tym, że hospicjum to też życie.
Szczególnym symbolem tego dnia są wszechobecne bańki mydlane – to nasz symbol pięknego i kruchego życia.

2. Trwa akcja „Kasztanki dla Hospicjum” 06.09-28.10.2021– akcja została przedłużona. Jest to zbiórka kasztanów na rzecz podopiecznych Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci - uczniowie mogą zbierać kasztany.

3.Pod koniec października ruszamy ze sprzedażą kalendarzy Pól Nadziei z 12 pracami plastycznymi uczniów oraz wierszami. Koszt za kalendarz niezmienny - 20 złotych.

5 października 2021 | Powrót do spisu wiadomości