Wielkie Tchnienie Życia

Drugi weekend października niewątpliwie powinien kojarzyć się z dobrym słowem i kolorem niebieskim; to właśnie wtedy – 10 X – obchodzimy Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej.

Świętowaliśmy ten ważny dzień w szczególny sposób: w sobotnie popołudnie wrocławski Rynek wypełnił uśmiechnięty tłum wolontariuszy uzbrojonych w niebieskie baloniki i piękne transparenty, a niebem przemknęły tysiące baniek – symbol pięknego, lecz kruchego życia. Mówiliśmy głośno o tym, że hospicjum to też życie oraz że lubimy pomagać; zwracaliśmy uwagę na potrzebę wsparcia podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Mimo że sobota przywitała nas chłodem, to nie można odmówić gorącej atmosfery, która towarzyszyła obchodom tego wyjątkowego święta. Nie mogło nas tu zabraknąć!

10 października 2021 | Marzena Gaczoł | Powrót do spisu wiadomości