Szkoła w mieście - Wycieczka do Czekoladziarni

W dniu 13 listopada uczniowie klasy II a i II b odwiedzili wrocławską Czekoladziarnię. Wycieczka ta odbyła się w ramach programu „Szkoła w mieście”.

W trakcie prezentacji multimedialnej ukazującej historię powstania czekolady, uczniowie mieli okazję dotknąć, spróbować i powąchać ziarna kakaowca, miazgę kakaową oraz różne przyprawy i aromaty dodawane do czekolad. Każde dziecko otrzymało papierowy kartonik do samodzielnego złożenia, który należało pokolorować, by później zapakować do niego wykonane przez siebie pralinki. Ozdabiały je kolorowymi kwiatkami, wiórkami kokosowymi, perełkami i gwiazdkami. Powstały prawdziwe czekoladowe arcydzieła a fantastyczne zapachy i słodki smak czekoladowej fontanny nastroiły wszystkich uczniów pozytywnie!

13 listopada 2014 | Powrót do spisu wiadomości