Czytanie czas zacząć

W październiku wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali włączeni w poczet czytelników naszej biblioteki.

Podczas czytelniczego spotkania uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki – z wypożyczalni i z czytelni oraz z regulaminem biblioteki. Była również mowa o potrzebie szanowania i dbania o książki.
W trakcie spotkania Pani Tosia zapoznała uczniów z fragmentem książki Wojciecha Widłaka "Pan Kuleczka". Bohaterowie opowiadali w nim o swoich ulubionych książkach.
Po części czytelniczej nastąpiło pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników z wykorzystaniem "Wielkiej księgi bajek".
Podsumowaniem zajęć było wręczenie uczniom pamiątkowych dyplomów, wykonanie wspólnego zdjęcia i wypożyczenie pierwszych książek ze zbiorów biblioteki szkolnej.

29 października 2021 | Katarzyna Podgórska | Powrót do spisu wiadomości