Lekcja muzealna - "Czerpanie papieru"

Dnia 26 października klasy 2b i 2c były na wycieczce w Dusznikach Zdroju. Dzieci zwiedziły papiernię, zaliczaną do najpiękniejszych, a zarazem najbardziej tajemniczych zabytków techniki na świecie.

Dusznicka papiernia jest też jedynym w Polsce czynnym do dziś młynem papierniczym, który powstał przed 1562 r. Dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej i warsztatach, podczas których własnoręcznie wykonały po 2 arkusze papieru czerpanego.

Korzystając z pięknej pogody, uczniowie spędzili też czas w parku zdrojowym. Plecaki i kieszenie kurtek szybko wypełniły się kasztanami, a dziewczynki zrobiły piękne bukieciki z klonowych liści. Dzieci zobaczyły tu pijalnię wód, pomniki Fryderyka Chopina, Felixa Mendelssohna i tzw. Dworek Chopina, a ze źródełka Agata skosztowały wody. Oczywiście nie umknęły ich uwadze piękne dusznickie kamieniczki, rynek czy też kościół św. Piotra i Pawła z amboną w kształcie wieloryba.

Wycieczka była też okazją do integracji uczniów obu klas i już w planach jest majowa wycieczka. Tylko gdzie? Trudny wybór, bo jest tyle ciekawych miejsc na Dolnym Śląsku!

3 listopada 2021 | Maria Grzegórzko Irena Fałat | Powrót do spisu wiadomości