WIZYTA W DOMU EDYTY STEIN

Wizyta w DOMU RODZINNYM EDYTY STEIN

W ramach edukacji kulturalno-historyczno-czytelniczej odbyła się wycieczka do Domu Edyty Stein, na którą wybrała się grupa chętnych uczniów z klasy 8a pod opieką pań z biblioteki szkolnej.

Celem zwiedzania domu było przybliżenie życia i twórczości urodzonej we Wrocławiu św. Edyty Stein oraz wydarzeń związanych z II wojną światową i holocaustem. Po tym wyjątkowym miejscu oprowadzała naszą grupę

Pani dr Anna Siemieniec.

Podczas zwiedzania, mogliśmy przenieść się do pierwszej połowy XX wieku. Zwiedzając poszczególne pokoje w tym niezwykłym domu, podążaliśmy śladami św. Edyty Stein i jej rodziny. Mieliśmy okazję obejrzeć rodzinne pamiątki, zdjęcia, rękopisy i przedmioty należące do mieszkańców domu. Przebywaliśmy w pomieszczeniach, w których niegdyś odbywały się rodzinne uroczystości, spotkania, wykłady i inne ważne wydarzenia.

Wysłuchaliśmy opowieści o burzliwych losach św. E.Stein, o jej życiowych dylematach i niełatwej realizacji życiowego powołania, a także o losach członków jej rodziny, żyjących w trudnych czasach I i II wojny światowej. Pani dr A. Siemieniec przybliżyła uczniom pojęcie holocaustu i dramatyczne wydarzenia z nim związane. Opowiadała także o tragicznych losach członków rodziny E. Stein i samej Świętej.

Życie tej niezwykłej kobiety to przejmująca historia o poszukiwaniu prawdy, swojego miejsca na ziemi i celu istnienia. To lekcja o tym, co oznaczają niezłomność, wytrwałość i wierność wyznawanym wartościom. Iść swoją drogą mimo przeszkód.

Tego nauczyła nas opowieść o św. E. Stein.

12 listopada 2021 | Powrót do spisu wiadomości