Szlachetna paczka

Szanowni Państwo!

Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłego roku, gorąco zapraszamy Państwa do włączenia się w akcję Szlachetna Paczka.

Tym razem dokonaliśmy wyboru rodziny z Wrocławia. Poniżej zamieszczamy krótki opis sytuacji rodzinnej oraz listę najpotrzebniejszych rzeczy, które pomogą naszym podopiecznym w codziennym życiu.

Pani Ewa i pan Adam są małżeństwem od 54 lat. Obecnie obydwoje są na emeryturze. Pani Ewa w młodości miała zapalenie opon mózgowych. W wieku 34 lat miała pierwszy zawał. Potem kolejny. Dostała orzeczenie o grupie inwalidzkiej i przeszła na rentę. Potem doszły kolejne choroby (cukrzyca, nadciśnienie, 2 tętniaki w głowie, zwyrodnienie kręgosłupa, cieśń nadgarstków, miażdżyca). Pani Ewa ma także wszczepioną endoprotezę kolana oraz rozrusznik serca.

Pomimo chorób i trudnej sytuacji materialnej rodzina nie poddaje się. Małżeństwo lubi chodzić razem na spacery oraz na spotkania do klubu emeryta.

Państwo chcieliby jak najdłużej samodzielnie funkcjonować i nie być uzależnionym od pomocy innych. Pani Ewa chce doczekać ślubu wnuków. Chce upiec im ciasta na wesele. Chciałaby także doczekać się prawnuków.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny:

1. Lodówka

Obecna lodówka ma 30 lat i ulega awariom. Państwa nie stać na zakup nowej.

2. Pościel

Państwo mają bardzo stare i zniszczone poduszki i pościel.

3. Środki czystości

Zaoszczędzone pieniądze rodzina będzie mogła przeznaczyć na zakup leków.

4.Żywność trwała (makaron, ryż, cukier, puszki)

W przedsionku szkoły będą pozostawione kartony, do których możecie Państwo wkładać rzeczy z załączonej listy. Na portierni będzie pozostawiona puszka, do której będziemy zbierać datki na lodówkę. W tym roku, w ramach Dnia Życzliwości, planujemy do akcji zaprosić również całe grono pedagogiczne wraz z dziećmi.

Od czwartku (18 listopada) wolontariusze będą odwiedzać klasy i zbierać datki na potrzeby (lodówka) wybranej przez nas rodziny. Zbiórka potrwa do 8 grudnia.

Serdecznie zapraszamy do dzielenia się życzliwością :)))

16 listopada 2021 | Powrót do spisu wiadomości