Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w Światowy Dzień Pluszowego Misia dzieci z klas 0-III brały udział w warsztatach literacko-plastycznych pt. ”Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”.

Bohaterem tego dnia był Miś Uszatek. Najpierw dzieci w swoich salach czytały wybrane opowiadanie z książki Cz. Janczarskiego pt. ”Przygody Misia Uszatka” i odpowiadały na pytania z nim związane. Następnie uczyły się piosenki z filmu o tym misiu. Ostatnim zadaniem była praca plastyczna wykonana w grupach dowolnymi technikami.
Wszystkie dzieci spotkały się później, śpiewały, prezentowały efekty swojej pracy. W ten sposób powstała piękna wystawa. Warto wspomnieć, że japońskie dzieci uwielbiają naszego polskiego Misia Uszatka. Nasi uczniowie mieli możliwość wysłuchania piosenki śpiewanej przez nie w języku japońskim. Na koniec oglądały film o Misiu Uszatku, który kiedyś na dobranoc był wyświetlany w telewizji. Szkoda, że teraz ten sympatyczny misiu pojawia się tak rzadko na naszych ekranach!
W ten dzień miał miejsce także finał konkursu plastycznego pt. ”Mój Przyjaciel Miś”. Nastąpiło uroczyste wręczenie nagród wyróżnionym osobom. Prace te można podziwiać na korytarzu pierwszego piętra.
Zapraszamy do odwiedzenia naszej wystawy!

25 listopada 2014 | Powrót do spisu wiadomości