NASI UCZNIOWIE W MUZEUM PANA TADEUSZA

W środę uczniowie klas 8 odwiedzili MUZEUM PANA TADEUSZA.

Celem wyjścia zorganizowanego przez bibliotekę szkolną było przybliżenie uczniom wiadomości na temat życia i twórczości Adama Mickiewicza oraz samego „Pana Tadeusza”.

Podczas godzinnego zwiedzania muzeum, poznawaliśmy etapy powstawania epopei narodowej, usytuowanej w kontekście historyczno-politycznym. Piękne muzealne sale stylizowane na wiek XIX pozwoliły poczuć atmosferę minionej epoki. Ekspozycję stanowiły obrazy, tablice, zbiory multimedialne (muzyka, sztuka), książki i rzeczy prywatne A. Mickiewicza.

Niezwykłe wrażenie zrobiły na nas także rękopis „Pana Tadeusza” oraz jedne z pierwszych paryskich wydań dzieła z 1834 roku.

Wizyta w Muzeum Pana Tadeusza niewątpliwie była ciekawym urozmaiceniem i poszerzeniem wiedzy dotyczącej lektury i samego pisarza:)

1 grudnia 2021 | Katarzyna Podgórska, Antonina Połch | Powrót do spisu wiadomości