"Pączkowe drzewo"

4 grudnia dzieci z klasy 0 b wybrały się na spektakl teatralny pt. „Pączkowe drzewo”. Reżyserem, autorem tekstu i aktorem był Stefan Brzozowski. Artysta ten wspólnie z innymi przedstawił nam w auli na Ostrowie Tumskim świat Kajtka i Toni żyjących w mieście Pigwa Mała.

Przedstawienie było niezwykle ciekawe. Uczyło tolerancji, Tonia na skutek wypadku poruszała się o kuli. Dawało odpowiedź na pytanie czym jest przyjaźń. Dzieci zetknęły się z problemem niepełnosprawności, dowiedziały się między innymi co to jest język migowy, jaki jest numer alarmowy. Tonia dzięki tej wiedzy uratowała kolegę. Zerówkowicze otrzymali książeczkę napisaną przez pana Stefana Brzozowskiego pt. ”Słoik z pytaniami”, w której opisane są dalsze przygody tych bohaterów, zostaną one przeczytane przez wychowawczynię p. Jolę, która obiecała, że odbędzie się także cykl zajęć w oparciu o nie.
Bajkę tę wydało Stowarzyszenie „Różowe Okulary” w ramach kampanii informacyjnej na rzecz integracji osób niepełnosprawnych i przeciwdziałaniu ich dyskryminacji.
Na koniec czekała na dzieci miła niespodzianka. Mikołaj z dużym koszem żegnał miłych gości i częstował ich czekoladowymi cukierkami.

4 grudnia 2014 | Powrót do spisu wiadomości