„Tangramowe spotkanie Żaków i Przedszkolaków”

W piątek, 28 listopada, odbyło się w nasze szkole „Tangramowe Spotkanie Żaków i Przedszkolaków”.

Były to międzyszkolne warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły t.j. SP 84, Gimnazjum nr 13, Szkoły Podstawowej nr 63, i Przedszkola nr 34. Warsztaty te zostały przygotowane przez panie I. Mazurkiewicz, J. Lewandowską, i A. Tumir oraz ich uczniów podczas pracy nad projektem matematycznym.
Celem piątkowych zajęć było rozwijanie wyobraźni przestrzennej i zdolności kreatywnego myślenia na podstawie układania figur i obrazów z elementów tangramu. Uczestnicy warsztatów uczyli się także umiejętności współdziałania w grupie, w szczególności w zespole uczniów z różnych poziomów edukacyjnych, gdyż w skład każdej grupy wchodzili gimnazjaliści, uczniowie szkół podstawowych i przedszkola. Nasi uczniowie zapoznali gości z historią tangramu i legendami z nim związanymi. Przygotowane przez nich wcześniej prace- Tangramowe obrazki, były inspiracją zarówno dla gimnazjalistów jak i przedszkolaków w tworzeniu swoich własnych wzorów.

Efekty ich wspólnej pracy można zobaczyć na zdjęciach i w holu naszej szkoły.

W naszej szkole wielka sprawa, tangramowa trwa zabawa.
Więc dla miłych naszych gości mozaikowe są nowości.
I dla starszych jest ciekawie, ekspertami są już prawie.
Bo to sprawa właśnie taka, że żak uczy przedszkolaka.
Kiedy maluch nie rozumie, żak mu powie, bo już umie.
Wytłumaczy i pomoże, o co chodzi mu pokaże.
Bo tangramy choć zabawa, to skomplikowana sprawa.
Pięć trójkątów, kwadrat, jeszcze i równoległobok zmieszczą
w jednym polu kwadratowym, albo innym całkiem nowym.
Bo tangramem stać się może
tysiąc całkiem różnych stworzeń.
Tysiąc wzorów i obrazów, można tangramem wyrazić.
Jaką mieli wyobraźnię nasi goście,
to wyraźnie zobaczycie w naszej szkole,
gdzie ich dzieła wiszą w holu.

28 listopada 2014 | Powrót do spisu wiadomości