WYPRAWKA CZYTELNICZA dla uczniów klas pierwszych

W ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” przygotowanej przez Instytut Książki, uczniowie klas pierwszych otrzymali w prezencie pakiet materiałów: książki „Pierwsze abecadło” i przewodnik dla rodziców oraz metaforyczny alfabet.

„Pierwsze abecadło” jest antologią różnych tekstów literackich, utworów poetyckich i prozatorskich. Autorami książki są wybitni twórcy i eksperci literatury dziecięcej, między innymi: Małgorzata Musierowicz, Joanna Olech, Katarzyna Ryrych, Rafał Kosik. Ilustracje do książki stworzyła Iwona Chmielewska.

Założeniem projektu jest rozbudzanie w dzieciach miłości do czytania, przypominanie o korzyściach wynikających z czytania dla rozwoju dziecka, kształtowanie umiejętności rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, czerpania przyjemności z samodzielnej lektury. Książka uwrażliwia na smakowanie dobrej literatury i sztuki, stanowi inspirację do wspólnego rodzinnego czytania, do rozmów o uczuciach i otaczającej nas rzeczywistości.

1 lutego 2022 | Powrót do spisu wiadomości