Spotkania pełne emocji

Wartościowych spotkań nigdy za wiele! Kierując się tą zasadą, w ostatnim czasie mieliśmy możliwość wysłuchania prelekcji przeprowadzonych przez panią Balbinę Bujak z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, z którym współpracuje nasze Szkolne Koło Wolontariatu.

Z ogromnym skupieniem śledziliśmy opowieści o nieuleczalnie chorych dzieciach, często dzieląc się historiami znanymi z własnego doświadczenia. Nie zabrakło emocji, wzruszenia i chwili zadumy nad kruchością życia, a rozmowy prowadzone w asyście pięknych, radosnych, choć bardzo delikatnych baniek mydlanych, pomogły nam lepiej zrozumieć, jak ulotne jest nasze ludzkie istnienie.

Pani Balbina przybliżyła nam zasady funkcjonowania hospicjum; już wiemy, ilu dobrych ludzi działa prężnie na rzecz Fundacji, jak wygląda specyfika ich pracy, czym dysponują, ile radości oraz satysfakcji sprawia im działanie na rzecz innych.

Nasz gość uświadomił nam, że my również możemy pomagać i, co bardzo ważne, to wcale nie jest takie trudne, jakim się wydaje! Pani Balbina opowiadała nam o znaczeniu wolontariuszy, wspominała o zbieraniu nakrętek, Biegu Sponsorowanym (powoli szykujemy się do tej wspaniałej akcji!) oraz o czerwcowym festynie i październikowym Tchnieniu życia. To spotkanie przypomniało nam, że razem możemy zdziałać bardzo dużo – wystarczy tylko odrobina chęci, ponieważ sposobów pomocy jest wiele.

Dziękujemy za tę lekcję pełną wrażliwości.

21 lutego 2022 | Marzena Gaczoł | Powrót do spisu wiadomości