Spotkanie autorskie z panią Krystyną Wróblewską w szkolnej bibliotece

Od grudnia zeszłego roku uczniowie klas 1-4 brali udział w cudownej akcji – sprawiali, że świat wokół nas staje się lepszym miejscem. Wszystko za sprawą niepozornych, bo niewielkich rozmiarów DZIENNICZKÓW DOBRYCH UCZYNKÓW. W trakcie spotkania autorskiego poprowadzonego przez panie Kasię i Tosię, które odbyło się w szkolnej bibliotece, mieliśmy okazję porozmawiać o naszych działaniach.

Pomysłodawczynią akcji jest pani Krystyna Wróblewska – właścicielka Wróblewska Business Event, która działając na rzecz innych, angażuje dzieci i dorosłych, zachęcając ich do czynienia dobra – a wydawcą dzienniczków jest Fundacja "Pomagamy Jak Możemy". Te malutkie książeczki w połączeniu z naszymi dobrymi chęciami (tych absolutnie nie brakowało!) są w stanie zdziałać cuda, o których z przejęciem mówiliśmy.

Spotkanie upłynęło nam w przemiłej atmosferze – dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami i trudnościami, opowiadaliśmy o tym, czego udało nam się dokonać (często były to działania niepozorne, ale pamiętajmy, że nawet malutkie, ale czułe gesty mają ogromną moc!) i czy dzienniczki pomogły nam w podejmowaniu działań na rzecz innych. Nie zabrakło uśmiechów, ciepłych słów i poruszających opowieści oraz chwili zadumy nad potrzebą niesienia pomocy.

Mieliśmy do pani Krysi mnóstwo pytań, często niełatwych, ale autorka zaspokoiła naszą ciekawość i też nie pozostała nam dłużna – z przejęciem opowiadała o swoich doświadczeniach i pytała o nasze odczucia, z uwagą wysłuchała, w jaki sposób poradziliśmy sobie z tym wyzwaniem, i czy czynienie dobra sprawiło nam wiele radości.

Możemy śmiało stwierdzić, że to była pouczająca, wzruszająca rozmowa, która dodała nam skrzydeł, a ze spotkania wyszliśmy naładowani potężną dawką pozytywnej energii!

25 lutego 2022 | Marzena Gaczoł | Powrót do spisu wiadomości