Eksperci programowania

Uczniowie klasy III b podczas zajęć pozalekcyjnych, od kilku miesięcy odbywają przygodę z Lego WeDo. „Eksperci programowania” to nauka połączona z zabawą.

W trakcie zajęć trzecioklasiści w dwuosobowych zespołach realizują szczególne misje - budują konstrukcje według instrukcji, a następnie uczą się je wprawiać w ruch za pomocą oprogramowania obrazkowego. Ostatnim i najbardziej oczekiwanym elementem zajęć jest testowanie robotów, wyścigi i konkursy. Jest to bardzo ważny etap, który pozwala dzieciom poczuć satysfakcję z efektów swojej pracy, ucząc wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów. Podczas zajęć dzieci świetnie się bawią, nabywają umiejętności pracy zespołowej, uczą się logicznego myślenia oraz rozwijają swoją kreatywność.

8 marca 2022 | Joanna Szymańska | Powrót do spisu wiadomości