ANIA WYSZKONI W NASZEJ BIBLIOTECE!!!!

W środę naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość – piosenkarka i ambasadorka Roku Dobrych Relacji we Wrocławiu, p. Anna Wyszkoni! To było spotkanie nie tylko z niezwykłą osobą – uśmiechniętą, mądrą i ciepłą, ale także duża dawka dobrej i wzmacniającej energii.

Podczas rozmowy z panią Anią poruszona została kwestia relacji z innymi i ze sobą. Nasz gość podkreślił, że dobre relacje z innymi należy zacząć od dobrej relacji ze sobą. Od tego wszystko się zaczyna. Warto siebie doceniać i akceptować. Wymagać od siebie i nie odpuszczać, gdy na czymś nam zależy. Pani Ania podkreśliła, jak istotne jest życie w zgodzie ze sobą: „Jak człowiek chce się dopasować, to traci indywidualność”. Trzeba mieć marzenia i pasje, wytrwale do nich dążyć i nad nimi pracować. Marzeniem i pasją pani Ani od najmłodszych lat było śpiewanie (a teraz wachlarz swoich zainteresowań poszerzyła m.in. o naukę języków obcych). Ale nic nie przyjdzie samo. Ważna jest codzienna praca nad swoimi przekonaniami i lękami, które czasem podcinają nam skrzydła i blokują działanie. Dobre relacje ze sobą to także dobry kontakt z własnymi pragnieniami. Warto więc dbać o ten najważniejszy związek – ze sobą właśnie, słuchać podszeptów serca i robić codziennie małe kroki w kierunku naszych marzeń. Nie przejmować się ewentualną krytyką, robić po prostu swoje. Powtarzać sobie: „Dam radę!”

Pani Ania opowiedziała także o swojej drodze zawodowej – czasem prostej, czasem wyboistej. Pani Ania w wieku 16 lat rozpoczęła współpracę z zespołem Łzy, od wielu lat rozwija swoją karierę solową. Dowiedzieliśmy się o historii powstania niektórych piosenek („Biegnij przed siebie”), o tym, jakie są zamiłowania muzyczne pani Ani (a nasz gość dowiedział się, jakich zespołów słuchają nasi uczniowie) i jakich wykonawców lubi słuchać na koncertach. Pani Ania opowiedziała także o swojej wielkiej miłości do śpiewania, o tym, co jest dla niej ważne podczas tworzenia piosenek, jaki jest przepis na przebój i na jakie rzeczy zwraca uwagę podczas procesu twórczego.

Niezapomniane spotkanie dodające siły, otuchy, wiary w siebie i drugiego człowieka.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego Wrocławia, fot. Grzegorz Rajter (ostatnie zdjęcie: K.Podgórska)

17 marca 2022 | K.Podgórska | Powrót do spisu wiadomości