Lekcje artystyczne klasy II b w Konturach Kultury

17 lutego i 17 marca klasa II b wzięła udział w lekcjach artystycznych w Konturach Kultury.

Na zajęciach komputerowych uczniowie zapoznali się z podstawami projektowania w programie 2D Photoshop, m.in. technikami rysowania pędzlem, kolorowaniem, kształtami i rysowaniem za pomocą okręgu. W czasie zajęć teatralnych dowiedzieli się o podstawowych pojęciach związanych z teatrem (aktor, scena, spektakl, etiuda teatralna, widownia, kulisa). Ponadto wzięli udział w przygotowaniu scenek - etiud do muzyki, dzięki czemu usprawnili koordynację ruchową oraz sposoby wyrażania emocji za pomocą gestu i ruchu. Natomiast zajęcia scenograficzne miały na celu wprowadzenie podstawowych pojęć z teatru lalkowego - czym jest pacynka, kukła, marionetka, jawajka, lalka typu muppet. Dzieci wykonały projekt własnej kukiełki.

20 marca 2022 | Irena Fałat | Powrót do spisu wiadomości