V KONKURS RECYTATORSKI POEZJI SYBIRACKIEJ

Uczniowie naszej szkoły (klasa 8a), Justyna Ząbek i Jakub Iskra, wzięli udział w finale V Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej pt. „Wiersze ojców naszych”.

Uroczystość odbyła się 17 marca br. w Centrum Kultury Zajezdnia przy ulicy Grabiszyńskiej. Organizatorem tego wydarzenia, odbywającego się od kilku lat, jest Stowarzyszenie Zesłańców Sybiru we Wrocławiu. Założeniem konkursu jest popularyzowanie poezji upamiętniającej losy Polaków zesłanych na Sybir, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich młodych uczestników.

Justyna zaprezentowała tekst Jacka Kaczmarskiego pt. „Katyń”, a Jakub utwór poetycki Janiny Czuchnickiej pt. „Zesłanki”. Występy uczniów i recytowane teksty dostarczyły słuchaczom wielu wzruszeń. Każdy prezentowany utwór odnosił się do głębokich przeżyć wielu Polaków zesłanych na Sybir w trakcie drugiej wojny światowej i bieżących wydarzeń na Ukrainie.

Historia tragicznych, wojennych wydarzeń łączy w solidarności narody i społeczeństwa.

Dziękujemy Pani Renacie Czarnobrewej-Fuksińskiej za przygotowanie uczniów do konkursu, a uczniom gratulujemy postawy zaangażowania w tak ważnym wydarzeniu, podkreślającym wartość i godność ludzkiego życia.

23 marca 2022 | ANTONINA POŁCH | Powrót do spisu wiadomości