Lektura nie musi być nudna i… trudna!

Uczniowie klasy 4b podjęli wyzwanie, tworząc fantastyczne lapbooki (z angielskiego książka na kolanach) dotyczące pierwszego tomu serii „Opowieści z Narnii” autorstwa C.S. Lewisa.

Okazuje się, że lektura wcale nie musi być ani nudna – uczniowie mogli w kreatywny sposób zaprezentować poznane treści – ani trudna, bowiem to doskonała metoda utrwalenia poznanych wiadomości. Warto też wspomnieć, że to świetny trening wyszukiwania, porządkowania i twórczego wykorzystania informacji pozyskanych z tekstu źródłowego.

Powstałe materiały – małe i duże książkowe szafy pełne tajemniczych zakamarków (kopert, harmonijek, czy zakładek) – na pewno posłużą przyszłorocznym czwartoklasistom (pani z polskiego stwierdziła, że są tak cudne, że musi je mieć w swojej kolekcji).

Uczniowie zgodnie stwierdzili, że lapbooki doskonale sprawdzą się nie tylko na języku polskim, ale też na innych przedmiotach. Gorąco polecamy tę formę utrwalania wiadomości – wszystko zostaje w głowie!

24 marca 2022 | Marzena Gaczoł | Powrót do spisu wiadomości