Pobiegliśmy – pomogliśmy!

21 marca 2022 roku uczniowie (ponad 200 osób!) naszej szkoły przywitali wiosnę w szczególny sposób, biorąc udział we Wrocławskim Biegu Sponsorowanym na rzecz podopiecznych Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”.

Pergola przy Hali Stulecia tętniła życiem; zewsząd słychać było śmiechy, na twarzach uczestników i kibiców gościły szerokie uśmiechy, a na policzkach rumieńce. Wszyscy z podekscytowaniem wyczekiwali startu poprzedzonego energetyczną rozgrzewką. Biegacze stanęli przed nie lada wyzwaniem, ponieważ trasa licząca około 450 m wiodła wokół fontanny. Musicie wiedzieć, że znaleźli się tacy, którzy przeszli samych siebie, pokonując dystans ok. 11 km (25 okrążeń). Ważne jednak, że każdy dał z siebie wszystko: biegnąc, maszerując, ale też spacerując.

Naładowaliśmy akumulatorki pozytywną energią, a konto Fundacji – dzięki sponsorom pozyskanym przez wytrwałych biegaczy – zasilono kwotą 5385,70 zł. Wiemy, że to nie wszystko, ponieważ część wpłat trafiła bezpośrednio na konto bankowe Hospicjum.

Wrocławski Bieg Sponsorowany to wyjątkowe wydarzenie, w którym wzięliśmy udział z ogromną przyjemnością. Ta impreza nauczyła nas nie tylko gospodarności, ale też dostarczyła sporej satysfakcji, ponieważ pozyskiwanie sponsorów było ciekawym doświadczeniem, a sam bieg? Rewelacyjnym doznaniem, które na pewno powtórzymy w przyszłości.

28 marca 2022 | Szkolne Koło Wolontariatu | Powrót do spisu wiadomości