Klasowe paczki wielkanocne dla rodaków z Ukrainy

Zbliżają się święta Wielkiej Nocy, jednak dla naszych rodaków na Ukrainie będzie to czas niezwykle trudny. Historia wystawiła ich na kolejną próbę, ponownie doświadczają wojny, zagrożenia życia swojego i bliskich, niepewności jutra, często utraty wszystkiego co z trudem w ciągu życia zdobyli.

Wielkanocna paczka dla rodaków w Ukrainie

Indywidualne wysiłki pomocy często są trudne do zrealizowania, dlatego Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” rozpoczyna akcję Wielkanocna Paczka dla Rodaków na Ukrainie. Już dziś mamy prośby o objęcie naszym wsparciem 1300 polskich rodzin.

Kto czeka na paczkę?

Czekają osoby polskiego pochodzenia, które pozostały na Ukrainie.
Najczęściej ludzie starsi, ubodzy i nieporadni nawet w czasie pokoju, a co mówiąc wojny. Każdy z nas może wyobrazić sobie ich dramat.

Gdzie trafią paczki?

Wielkanocne Paczki przekażemy, dowieziemy m.in. do rodaków w rejonach: wołyńskim, chmielnickim, winnickim, tarnopolskim, odesskim, lwowskim.
Oczywiście również do naszych (Wspólnoty Polskiej) Domów Polskich w Barze i Samborze oraz stacji humanitarnych „Dobre Serce”, które współtworzy Stowarzyszenie.
Partnerami akcji Wielkanocnej Paczki są Domy Polskie w Barze i Samborze.

Co będzie w paczce?

Codziennie pogarsza się sytuacja dostępu do towarów spożywczych na Ukrainie. Dlatego w naszej akcji koncentrujemy się na zbiórce trwałych artykułów żywnościowych.

Paczki będą standaryzowane. We wszystkich znajdą się te same produkty. Klasa tworzy własną paczkę – wychowawcy zbierają z uczniami produkty do kartonu, który 5 kwietnia (do końca długiej przerwy, godz. 12.45) zostawiają obok windy w holu (przy wejściu na boisko).

Lista produktów, które znajdą się w każdej paczce:

1. Olej;

2. Makaron;

3. Konserwa rybna;

4. Konserwa mięsna;

5. Cukier;

6. Mąka;

7. Kasza gryczana;

8. Kasza manna;

9. Herbata;

10. Kawa;

11. Płyn do mycia naczyń;

12. Szampon;

13. Mydło;

14. Płyn do prania;

15. Żel do kąpieli;

16. Pasta do zębów;

17. Czekolada/paczka cukierków.

Wspólnota Polska zobowiązała się dostarczyć do szkół, które wesprą akcję, zestaw pomocy naukowych do biblioteki szkolnej.

Koordynatorzy zbiórki: Wychowawcy i Szkolne Koło Wolontariatu

29 marca 2022 | Szkolne Koło Wolontariatu | Powrót do spisu wiadomości