KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY dla uczniów klas IV-VIII

„KAŻDY MA SWOJĄ GÓRĘ” Wanda Rutkiewicz

KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY dla uczniów klas IV-VIII

Szkoła Podstawowa nr 81 im. Wandy Rutkiewicz zaprasza uczniów wrocławskich szkół podstawowych z klas IV-VIII do udziału w konkursie literacko-plastycznym „KAŻDY MA SWOJĄ GÓRĘ”.

Temat konkursu nawiązuje do wypowiedzi Wandy Rutkiewicz:

„KAŻDY CZŁOWIEK MA W ŻYCIU DO ZDOBYCIA SWÓJ EVEREST”

„MAM JEDNAKOWĄ ZASADĘ W GÓRACH I W ŻYCIU, MUSZĘ BYĆ NA TYLE DOBRA, ŻEBY SAMODZIELNIE OSIĄGNĄĆ CEL”

Kategorie konkursowe obejmują do wyboru:

Napisanie UTWORU LITERACKIEGO (np. opowiadania, wiersza) lub przygotowanie KOMIKSU, w którym przedstawione zostaną zmagania z trudnościami i sposoby dochodzenia do pozytywnych rozwiązań.

Jury wyłoni laureatów w kategoriach wiekowych: klas IV-VI i VII-VIII.

Oceniane będą:

- praca literacka: związek pracy z ideą zawartą w temacie, oryginalność utworu, kompozycja, styl i poprawność językowa, ortograficzna i interpunkcyjna,

- komiks: związek z ideą zawartą w temacie, powiązanie tekstu i obrazu, poprawność językowa i logika, artystyczny środek wyrazu – wykonanie, technika, estetyka pracy.

Wymagania edytorskie:

- praca literacka: w formacie doc lub docx lub pdf (w załączniku), objętość do 5 stron, czcionka Times New Roman 12, odstępy między wierszami 1.5,

- komiks: przedstawiający treść przy pomocy słowa i rysunku w co najmniej 5 osobnych obrazkach, forma i technika komiksu dowolna.

Pracę należy podpisać imieniem, nazwiskiem, podać e-mail, wiek, imię i nazwisko nauczyciela opiekuna, nazwę, telefon oraz e-mail szkoły, skan lub zdjęcie podpisanej zgody opiekuna do klauzuli dla osób niepełnoletnich.

Terminy:

Prace konkursowe prosimy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 10 maja 2022 roku.

Ogłoszenie wyników oraz przesłanie nagród odbędą się w pierwszej połowie czerwca 2022 roku.

Dodatkowych informacji udzielają panie A. Połch i K. Podgórska – biblioteka szkolna.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

31 marca 2022 | A.Połch, K.Podgórska | Powrót do spisu wiadomości