SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ ŁESIĄ WORONYNĄ

W środę w naszej szkole pojawiła się bardzo wyjątkowa gościni - pisarka, tłumaczka oraz dziennikarka - Pani Łesia Woronyna. Był to wyjątkowy czas dla naszych ukraińskojęzycznych uczniów, którzy mogli posłuchać niesamowitych historii w swoim języku ojczystym.

Pani Łesia opowiedziała o swojej twórczości oraz o tym, co daje jej natchnienie. Nie zabrakło zapierających dech w piesiach historii z dreszczykiem, opowieści o tajnej działalności w przedszkolu oraz o niezwykłym spotkaniu...w Egipcie.

Nasi uczniowie, którzy świetnie znali twórczość pani Łesi, wyszli ze spotkania zadowoleni i pełni sił twórczych. A pani Łesia? Cóż... dostała od uczniów kilka fantastycznych pomysłów. Kto wie? Być może już niedługo będą mogli przeczytać historie zainspirowane ich podpowiedziami w jednej z kolejnych książek autorki

Spotkanie w bibliotece szkolnej poprowadziła pani Aleksandra Kosior.

W niedzielę, 10 kwietnia, w Centrum sztuki WRO, ul. Widok 7 we Wrocławiu, w ramach Interaktywnego Majdanczyka, odbędzie się spotkanie z panią Łesią Woronyną. Serdecznie zapraszamy!!

У середу в нашій школі з’явився особливий гість – письменниця, перекладачка та журналістка – Леся Воронина. Це був особливий час для наших україномовних учнів, які могли почути дивовижні історії рідною мовою.

Пані Леся розповіла про свою роботу та про те, що її надихає. Були захоплюючі розповіді з відтінком страху, розповіді про таємні заходи в дитячому садку і про надзвичайну зустріч... в Єгипті.

Наші учні, які добре знали творчість пані Лесі, після зустрічі були задоволеними та сповненими творчої енергії. А пані Леся? Ну... вона отримала кілька фантастичних ідей від учнів. Хто знає? Можливо, незабаром вони зможуть прочитати історії, натхненні їхніми натяками, в одній із наступних книг авторки.

8 kwietnia 2022 | Aleksandra Kosior, Katarzyna Podgórska, Antonina Połch | Powrót do spisu wiadomości