Spotkanie z Panem Pszczelarzem

Tuż przed świętami, uczniowie klasy 2a, spotkali się z panem Pszczelarzem, który bardzo ciekawie opowiedział o życiu i roli pszczół w naszym środowisku.

Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca pszczelarza, w jakim stroju pracuje i jakich zasad musi przestrzegać podczas pracy z pszczołami. Dzieci mogły pooglądać owady, dotknąć wosk pszczeli, plaster miodu, pyłek oraz posłuchać, jak wygląda droga od nektaru do miodu. Żeby uzyskać słoik miodu, czyli "płynnego złota" potrzebna jest praca wielu pszczół, bo jedna pszczoła podczas całego swojego życia, produkuje niewielką łyżeczkę miodu... Na zakończenie zajęć każdy mógł przymierzyć strój pszczelarza, pooglądać miodowe produkty oraz spróbować miód.

21 kwietnia 2022 | Iwona Krawczyk | Powrót do spisu wiadomości