Zajęcia przyrodnicze z panem Pawłem Marossanyim

Uczniowie klas 6a i 6b wzięli udział w nietypowych zajęciach przyrodniczych. Panie bibliotekarki wspólnie z nauczycielką biologii - panią Jolantą Michalec - zorganizowały zajęcia z udziałem pracownika szkoły, pana Pawła Marossanyiego, który jest znawcą leśnych i miejskich owadów.

Pan Paweł przyniósł na spotkanie własnoręcznie wykonane gabloty z okazami długo gromadzonych chrząszczy, kończących już swój cykl życiowy. Nasz gość podczas rozmowy z uczniami podkreślał, jak ważna jest konieczność dbania o otaczającą nas przyrodę. Uczniowie z zainteresowaniem pytali o nazwy zgromadzonych owadów i ciekawostki związane z ich cyklem rozwojowym. Pan Paweł opowiadał także o warunkach życia owadów i długości ich życia.

Rozmowie o przyrodzie towarzyszyła wystawa książek o tematyce entomologicznej i zdjęcia owadów autorstwa pana Pawła. Można było także obejrzeć prezentację multimedialną na temat różnorodności świata owadów.

25 kwietnia 2022 | A. Połch, K.Podgórska | Powrót do spisu wiadomości