"Muzyka rupieci"

11 maja uczniowie z klasy II a, III a i III b byli w Narodowym Forum Muzyki na koncercie „Muzyka rupieci”.

Podziwialiśmy zespół Repercussion, który grał utwory muzyczne na……. przedmiotach codziennego użytku.

Na oczach widzów przedmioty te przeistaczały się w pełnoprawne instrumenty. Na estradzie wykorzystano piłki do koszykówki, przedmioty biurowe (klawiatury komputerów, długopisy, dziurkacze, linijki czy zszywacze), przedmioty z warsztatu (wiertarki, bańki po oleju, tarcze i bębny hamulcowe, pilniki albo piły) oraz przedmioty kuchenne (talerze, szklanki, kubki, kieliszki, miski, sztućce, blaszki do pieczenia, mikser i blender). Instrumentami perkusyjnymi były też nasze części ciała.

Podczas koncertu wykonawcy udowodnili małym i dużym melomanom, jak rozśpiewane są przedmioty, którymi się otaczamy. Pokazali, że świat muzyki wychodzi daleko poza mury filharmonii, teatrów czy szkół muzycznych. Jest tuż obok nas – pod ręką, dostępny w każdej chwili. Wystarczy odrobina pomysłowości i wyobraźni!

15 maja 2022 | Bernadetta Bańska | Powrót do spisu wiadomości