Lekcja przyrody w Dolinie Baryczy

Uczniowie z klas 2b i 2c wybrali się do Doliny Baryczy do gospodarstwa rolnego w Piotrkosicach koło Milicza.

Podczas zajęć dzieci wzięły udział w produkcji sera twarogowego, wytwarzały mąkę na różnego rodzaju żarnach. Poznały stare i nowoczesne narzędzia gospodarstwa domowego i zasady ich działania. Zwiedziły też gospodarstwo, a w nim zobaczyły konie, kuce, osły, krowy. Oczywiście największy podziw wzbudziły w dzieciach konie rasy fryzyjskiej, kare, o pięknych długich grzywach i ogonach. Siwy kuc też cieszył się powodzeniem, tym bardziej, że dzieci mogły go wyszczotkować, wyczesać grzywę i pogłaskać. Pobyt w gospodarstwie zakończył się ogniskiem i degustacją własnoręcznie wytworzonego sera i masła, pieczeniem kiełbasek, a wszystko to w pięknej scenerii- niemal tuż nad stawem i przy żabiej orkiestrze.

W drodze powrotnej był jeszcze czas na spacer nad Stawami Milickimi, dolnośląską częścią Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy. Dzieci dowiedziały się o hodowli karpi, obserwowały ptaki oraz roślinność wodną i błotną.

No tak, wszystko co dobre, szybko się kończy i żal było wracać do Wrocławia.

25 maja 2022 | Maria Grzegórzko | Powrót do spisu wiadomości