Z wizytą w Muzeum Etnograficznym

20 maja klasa 1c wybrała się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego, specjalizującego się w etnograficznej dokumentacji regionu oraz zapisie i interpretacji jego kulturowej zmienności.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć najciekawsze zbiory pod względem wartości artystycznej z kolekcji sztuki dolnośląskiej. Szczególną uwagę pierwszoklasistów zwróciło malarstwo na szkle, grafika dewocyjna, rzeźby z zespołem uli figuralnych oraz malowane meble.

W części warsztatowej spotkania, uczniowie próbowali swoich sił w sztuce malowania farbą na szkle a wynikiem ich pracy stały się wspaniałe i niecodzienne obrazy - prezenty dla mam z okazji ich święta.

25 maja 2022 | Joanna Wrzos Katarzyna Kochan-Marchot | Powrót do spisu wiadomości