Bohaterowie lektur odnalezieni!

Wyobraźcie sobie taką sytuację: przechadzacie się po szkole, zajęci swoimi sprawami, gdy nagle zza rogu wychodzi Zuzanna w towarzystwie Alicji z Krainy Czarów... Tuż obok Pan Kleks gładzi swą długą brodę, a Kajko rozgląda się za Neronem. W międzyczasie mija Was podwójne Widmo Złego Pana, a Hobbit, choć zwą go niziołkiem, wielkie robi wrażenie.

Takie rzeczy tylko u nas!

Wczoraj, w trakcie Truskawkowego Festiwalu Talentów, mieliśmy ogromną przyjemność spotkać się z wieloma niezwykłymi gośćmi ze świata literackiego. Nasi uczniowie podołali temu niełatwemu zadaniu i zostali Bohaterami lektur szkolnych.

Wśród wielu wspaniałych kreacji znalazły się takie, które skradły nasze polonistyczne serducha, jednak wybór był szalenie trudny... W związku z powyższym, oznajmiamy, co następuje:

I miejsce - Pola Kądzioła (4b) oraz Oskar Pankiewicz (5a)
II miejsce - Jagoda Kurek (4b) oraz Mateusz Błach (5a)
III miejsce - Maria Piotrowska (6c) oraz Konrad Tuzinkiewicz (5a)

Wyróżnienia:
- Klaudia Krawczyk (8c)
- Zuzanna Czarnecka (8c)
- Miłosz Rogus (5a).

Zachęcamy do przyjrzenia się niezwykłym Bohaterom, ale musicie wiedzieć, że Hobbit był bardzo zajęty (pędził na spotkanie z przygodą), a Widomo Złego Pana - jak to z widmami bywa - pozostało nieuchwytne, a zatem liczymy tu na Waszą wyobraźnię!

Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy! Cieszymy się, że daliście się nam odnaleźć.

Wasze Polonistki

2 czerwca 2022 | Polonistki | Powrót do spisu wiadomości