Finał konkursu "Świat, który żyje we mnie"

Dnia 7 czerwca 2022 odbył się w naszej szkole finał pierwszej edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego "Świat, który żyje we mnie". Nasza szkoła jest jego współorganizatorem.

Uczestnicy konkursu w pierwszym etapie konkursu mieli za zadanie przygotować wywiad, reportaż, prezentację lub film, przedstawiający historię i losy ludzi, którzy mieli wpływ na ich życie, z którymi się spotkali lub których losy ich szczególnie zainteresowały. Prace powinny były zawierać nie tylko aspekt osobisty i indywidualny, ale również tło historyczne. Gościliśmy pięciu finalistów, którzy przedstawili bardzo interesujące prace. Okazuje się, że losy ich przodków mogłyby zdecydowanie stanowić fabułę ciekawej powieści, a zbieranie faktów przypominało nieco pracę detektywa, który prowadzi wywiady, poznaje dokumenty, przygląda się przedmiotom użytkowym i wyrusza w podróż śladami przodków do miejsc, w których byli oni kilkadziesiąt lat temu.

To fascynująca podróż!! Zachęcamy do niej każdego z uczniów naszej szkoły, bo w następnym roku - kolejna edycja konkursu.

Tegoroczni laureaci otrzymali dyplomy i ciekawe nagrody, a nie bez znaczenia jest fakt, że dostaną również dodatkowe punkty rekrutacyjne, ubiegając się o miejsce w szkole ponadpodstawowej.

W komisji zasiedli: p. Juliusz Woźny (Centrum Historii Zajezdnia), p. Grzegorz Wojturski (Muzeum Narodowe we Wrocławiu), p. Gizela Sapa oraz p. Bogna Adamczyk.

To był dzień pełen wrażeń - zachęcamy do obejrzenia fotografii!!

Bogna Adamczyk i Gizela Sapa

10 czerwca 2022 | Powrót do spisu wiadomości