Filharmonia dla młodych – "Śpiewaj z nami”

Uczniowie klasy 2 a mieli zaszczyt uczestniczyć w koncercie z cyklu „Śpiewaj z nami”, zorganizowanego w ramach „Filharmonii dla młodych”. Było to wyjątkowe, fascynujące przedstawienie.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Dialogu Kultur Etz Chaim we Wrocławiu u boku Andrzeja Kosendiaka i instrumentalistów Orkiestry Symfonicznej Narodowego Forum Muzyki zaprezentowali program nawiązujący do żydowskiej kultury i dziedzictwa żydowskiego w Polsce. Przedstawienie według scenariusza i reżyserii Bente Kahan było dla nas lekcją historii i muzyki. Prezentowane w polskim tłumaczeniu żydowskie piosenki opowiadały o świecie, który już nie istnieje. Piosenki te jednak zostawiły po sobie chwytające za serce melodie, które poznaliśmy i wspólnie śpiewaliśmy.

17 lutego 2015 | Powrót do spisu wiadomości