SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „BAW SIĘ Z NAMI I Z WIERSZAMI”- rok szkolny 2021/2022

W tym roku szkolnym uczniowie klas I- III wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim „Baw się z nami i z wierszami”, czyli wiersze wesołe, z humorem, o zaskakującej puencie.

Cele konkursu:

- popularyzacja poezji dziecięcej,

- rozwijanie inwencji twórczej w zakresie interpretowania poezji dziecięcej,

- wyłonienie talentów recytatorskich.

W konkursie wzięło udział 19 dzieci. Daną klasę reprezentowali uczniowie wyłonieni wcześniej podczas klasowych konkursów recytatorskich. Uczestnicy konkursu najchętniej sięgali po wiersze autorstwa Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Danuty Wawiłow, ale też Marii Konopnickiej czy Konstantego I. Gałczyńskiego.

Wszyscy uczestnicy konkursu byli świetnie przygotowani, wspaniale się zaprezentowali i bawili widownię. Poziom występów był bardzo wyrównany, a każdy występ niepowtarzalny i nagradzany brawami.

Jury w składzie: p. Antonina Połch, p. Katarzyna Podgórska i p. Danuta Niepołońska, miało trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Po długich naradach jury ogłosiło następujące wyniki:

I miejsce – Amelia Mianowska- kl. 2b

II miejsce – ex aequo Iga Paś- kl. 2b i Pola Urbaniak- kl. 3d

III miejsce- Wojciech Gajewski- kl. 3 c

Jury przyznało także wyróżnienia. Otrzymali je:

Leon Wapiński- kl. 1c

Jagoda Szczypkowska- kl. 1a