Narodowe Czytanie Klasyki Literatury Polskiej

Każdego roku w pierwszym tygodniu września odbywa się Narodowe Czytanie Klasyki Literatury Polskiej.

W tegorocznej XI edycji Narodowego Czytania lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Zbiór ballad to pierwszy tomik poezji wybitnego wieszcza polskiego wydany dwieście lat temu w 1822 roku. Cykl wierszy poety wyznaczył początek poezji romantycznej w Polsce. Uczniowie klasy 7b pod opieką pani Agnieszki Królikowskiej przygotowali przedstawienie w oparciu o balladę „Świtezianka”. Ballada została zaprezentowana uczniom klas 4b i 5b w bibliotece szkolnej. Po wystąpieniu grupy uczniów prezentujących balladę zadawane były pytania związane z jej treścią. Prawidłowe odpowiedzi uczniów zostały nagrodzone słodkimi upominkami. Zaproszeni uczniowie klasy czwartej i piątej z uwagą wysłuchali prezentowanej ballady i prawidłowo odpowiadali na pytania dotyczące jej treści. Przedstawiana przez uczniów ballada „Świtezianka” została nagrodzona brawami. Młodzież z klasy 7b będzie kontynuowała realizację ciekawych wydarzeń literackich w bieżącym roku szkolnym.

19 września 2022 | Antonina Połch | Powrót do spisu wiadomości