Spotkanie autorskie z pisarką Panią Małgorzatą Żółtaszek w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej

Klasa 3b wzięła udział w zajęciach czytelniczo-autorskich zorganizowanych w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej.

Było to spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Żółtaszek – pisarką literatury dziecięcej i trenerką komunikacji. W trakcie zajęć uczniowie klasy 3b mogli poznać autorkę następujących książek: Basałyk i Psotka; Jak Anitce uciekły zabawki, Jacuś zgubił się w sklepie i inne historyjki; O Mateuszku, który bał się ciemności. Podczas zajęć uczniowie wypowiadali się, kim według nich, jest bohater, a następnie wykonali rysunki swoich bohaterów i je prezentowali przed klasą. Druga część zajęć związana była z przedstawieniem jednej z bajek Pani Żółtaszek. Uczniowie wcielili się w role bohaterów bajki „Jak Anitce uciekły zabawki”. Zabawa bardzo dzieciom się spodobała, a zaprezentowane przedstawienie było wykonane z dużym zaangażowaniem. Na pewno nasi uczniowie zapamiętają przesłanie bajki związane z utrzymaniem porządku, żeby wszystkim (łącznie z zabawkami) było miło w otaczającej nas rzeczywistości. Ta i inne bajki Pani Małgorzaty Żółtaszek pomagają wesprzeć dzieci w codziennym funkcjonowaniu w domu i przestrzeniach poza domem. Dzieci podziękowały Pani Małgorzacie za spotkanie gromkimi brawami.

3 października 2022 | Antonina Połch | Powrót do spisu wiadomości