2c na tropie wrocławskich krasnoludków

4 października uczniowie klasy 2c wyruszyli na wyprawę w poszukiwaniu krasnoludków.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną. Na wrocławskim rynku uczniów powitała autorka książek – pani Justyna Rapacz. W poetycki sposób przybliżyła dzieciom postaci mieszkających we Wrocławiu krasnoludków. Uczniowie wysłuchali także opowiedzianych przez pisarkę legend wrocławskich związanych z mijanymi w trakcie spaceru miejscami. Odwiedzili Domek Krasnoludków i Muzeum Krasnoludków. Z każdym poznanym krasnoludkiem witali się w języku migowym. Na koniec spotkania p. Justyna zaprosiła uczniów na poczęstunek do gmachu biblioteki i podarowała każdemu książkę z autografem pt. „Szlakiem wrocławskich legend. Historie wierszem pisane”.

6 października 2022 | Marta Kulla, Antonina Połch | Powrót do spisu wiadomości