Wielkie Tchnienie Życia za nami!

8 października, z okazji Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej, wzięliśmy udział w pięknym evencie, który odbył się na Rynku we Wrocławiu.

W sobotę niebo zalśniło od barwnych baniek (niesamowitych, ale kruchych jak życie). Plac wokół Ratusza zatętnił kolorem niebieskim – wszystkimi jego odcieniami. Z gardeł uczestników, którzy złączeni błękitną wstęgą okrążali budynek, śmiało i z uczuciem płynęły słowa, że HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE.

W ten sposób, co roku, staramy się uzmysłowić ludziom, jak ważne jest istnienie, ale też – a może przede wszystkim – pokazujemy, że jesteśmy z tymi wszystkimi, którzy na co dzień dzielnie walczą z nieuleczalnymi chorobami, a jednak starają się czerpać z życia to, co jest najlepsze.

Wielkie Tchnienie Życia to akcja pełna pozytywnej energii i serc, które biją w jednym rytmie – tym najlepszym, bo przepełnionym ciepłem.

Nie mogło nas tam zabraknąć!

10 października 2022 | Szkolny Wolontariat | Powrót do spisu wiadomości