Wycieczka klasy 2c do Starej Kopalni w Wałbrzychu

7 października uczniowie klasy 2c wyruszyli na wycieczkę pociągiem do Wałbrzycha. Głównym celem ich podróży było zwiedzanie Starej Kopalni - Centrum Nauki i Sztuki będącej największą atrakcją turystyki przemysłowej w Polsce.

W doskonale zachowanym kompleksie, mieszczącym się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego "Julia", uczniowie podążając za przewodnikiem przez podziemne trasy zapoznali się z historią i kulturą górnictwa węglowego.

Kolejnym etapem były warsztaty w Centrum Ceramiki Unikatowej, gdzie uczniowie z bliska przyjrzeli się procesowi powstawania przedmiotów z ceramiki a następnie sami mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności plastyczne dokonując zdobienia wcześniej przygotowanych odlewów gipsowych.

Na zakończenie spotkania cały zespół klasowy podziwiał plenerową wystawę elementów zabytkowych maszyn górniczych.

12 października 2022 | Joanna Wrzos Katarzyna Kochan-Marchot | Powrót do spisu wiadomości