Spotkanie z muzyką kl. I-III

Październikowy koncert "Spotkanie z muzyką" poświęcony był akordeonowi guzikowemu oraz tańcom ludowym.

Akordeon, ze względu i na swoją budowę i oryginalne brzmienie, należy do jednych z ciekawszych instrumentów muzycznych. Dzieci poznały budowę, brzmienie i technikę gry na tym instrumencie. Była też okazja, aby pośpiewać przy akompaniamencie akordeonu, na którym grał pan Krzysztof, zatańczyć kujawiaka, poloneza, oberka czy krzesanego. Było bardzo skocznie i radośnie! Z dużym powodzeniem dzieci odpowiadały też na muzyczne zagadki.

Już czekamy z niecierpliwością na listopadowe spotkanie. Ciekawe, jaki następny instrument poznają dzieci?

14 października 2022 | Sylwia Kutrzuba Maria Grzegórzko | Powrót do spisu wiadomości