Lekcja przyrody klasy 3c w Leroy Merlin

Uczniowie kl. 3c wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Dzieciaki Sadzeniaki” zorganizowanych przez Leroy Merlin przy ul. Krakowskiej.

Celem takich warsztatów jest rozbudzanie i rozwijanie wśród dzieci zainteresowań przyrodniczych, zwiększenie świadomości ekologicznej, pobudzanie wyobraźni oraz rozwijanie umiejętności związanych z pielęgnacją roślin.

Uczniowie obejrzeli przygotowaną dla nich prezentację o lesie, jego mieszkańcach oraz o tym, jak należy zachowywać się w lesie. Była też okazja porozmawiać i podyskutować na temat ochrony nie tylko lasów, ale całego naszego środowiska, w którym żyjemy. Wypłynął też ważny temat, jakim jest segregacja śmieci.

Najciekawszą częścią warsztatów było sadzenie roślin. Dzieci zaopatrzone w ochronne fartuszki, rękawiczki, pod bacznym okiem i instruktażem pani Magdy, pracownika Leroy Merlin, posadziły do przygotowanych doniczek kwiaty. Dowiedziały się też jak należy o nie dbać, aby roślinki były zdrowe i pięknie wyglądały.

Dzieci oprócz kwiatów, otrzymały od organizatora warsztatów Leroy Merlin pamiątkowe dyplomy uczestnictwa oraz upominki.

24 października 2022 | Maria Grzegórzko | Powrót do spisu wiadomości