"Przyjaciele Zippiego"

W klasie I B rozpoczęliśmy realizację programu promującego zdrowie i dobre samopoczucie dzieci. Nazywa się „Przyjaciele Zippiego”.

Zajęcia mają na celu jak najlepsze przygotowanie dzieci do radzenia sobie z problemami i wyzwaniami, przed jakimi stają na co dzień w szkole i w domu. Dzieci, poprzez czytanie opowiadań, rozmowy, gry i zabawy, będą się uczyły rozpoznawać i wyrażać swoje uczucia, rozwiązywać konflikty w sposób konstruktywny, nawiązywać przyjaźnie i utrzymywać dobre relacje z innymi, a przede wszystkim, dowiedzą się, jak radzić sobie na co dzień z trudnościami i problemami. Program został zbudowany na założeniu, że małe dzieci można nauczyć radzenia sobie z problemami i trudnościami, dzięki czemu będą lepiej funkcjonować w młodości i w życiu dorosłym, korzystając z tych umiejętności. Każda sytuacja problemowa pokazuje dzieciom, że nie ma sytuacji bez wyjścia, że zawsze jest kilka rozwiązań i że powinno wybierać się takie, które są dla nas najlepsze, a jednocześnie nie krzywdzą innych.

Podczas pierwszych zajęć poznaliśmy bohaterów programu i uroczego patyczaka Zippiego. Ustaliliśmy zasady pracy na warsztatach. Ćwiczyliśmy umiejętność rozpoznawania, co sprawia, że czasem jesteśmy smutni, a czasem radośni i szczęśliwi. Szukaliśmy sposobów na poprawienie samopoczucia, gdy jest nam smutno. I poznaliśmy dwie ZŁOTE ZASADY rozwiązywania problemów. Czekamy na kolejne spotkania z Zippim ????

2 listopada 2022 | Barbara Tomaszewska-Mitek | Powrót do spisu wiadomości