W Zagrodzie Zajączka Wielkanocnego

20 marca zerówkowicze oraz dzieci romskie z naszej szkoły pojechały autokarem do Sulistrowiczek, aby wziąć udział w warsztatach świątecznych w Zagrodzie Zajączka Wielkanocnego.

Przez cały dzień towarzyszyła nam wymarzona, słoneczna, iście wiosenna pogoda, a humory nam dopisywały. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji, ale też wiele pracy.
Pod czujnym okiem animatorów wykonaliśmy ozdoby wielkanocne: koszyczki, pisanki, kartki świąteczne, które potem zabraliśmy ze sobą do domu. Ale zanim to się stało, poznaliśmy zwyczaje i tradycje związane z tymi wiosennymi świętami, a także mogliśmy pobawić się z mieszkańcami Zagrody: żółciutkimi, zaledwie 4-dniowymi kurczątkami i czarnym królikiem.
Potem przyszedł czas na odrobinę ruchu na świeżym powietrzu: wyścigi i zabawy w kole związane z Wielkanocą. Wyruszyliśmy też do pobliskiego lasu, aby poszukać "szefa" Zagrody. Niestety, Zając był tak sprytny (albo płochliwy), ze nie dał się odnaleźć i poznać. Mimo to, pełni wrażeń i dotlenieni świeżym powietrzem spod Ślęży, wróciliśmy zadowoleni do Wrocławia.

20 marca 2015 | Powrót do spisu wiadomości