Spotkanie z Fundacją Różowe Okulary

Prelekcje na temat osób z niepełnosprawnościami prowadzone przez przedstawicielki Fundacji Różowe Okulary - Relacja na szkolnym Facebooku

W piątek mieliśmy przyjemność gościć - po raz drugi już - Fundacja Różowe Okulary. Nasz szkolny hol przyozdobiła wspaniała wystawa "Kim będę, gdy dorosnę".

Sześć klas wzięło udział w spotkaniach, na których poruszone zostały kwestie związane z osobami z niepełnosprawnościami.

Nasi uczniowie wiedzą już czym jest niepełnosprawność i z czego może wynikać. Uczestnicy zastanawiali się nad tym, czy każdą niepełnosprawność da się zauważyć, czy osobie niewidomej wypada powiedzieć "do widzenia".

Żeby lepiej zrozumieć trudności, z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnością, uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich sił w wykorzystaniu symboli PCS (komunikacja alternatywna), podjęli próbę prowadzenia osoby niedowidzącej, dzięki specjalnym okularom mogli przekonać się, jak widzą osoby z zaburzeniami widzenia, czy też doświadczali na własnym ciele, jak może czuć się osoba ze spastycznością dłoni.

Serdecznie dziękujemy Fundacja Różowe Okulary, pani Asi, Ali i Agnieszce za bardzo pouczające i ciekawe zajęcia!

Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy! ☺️

6 listopada 2022 | Paulina Płóciennik | Powrót do spisu wiadomości