Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w naszej szkole

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto to ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901- 1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.

Z tej okazji uczniowie klas 1-3, w piątek, 4 listopada przybyli w tym wyjątkowym dniu do szkoły przebrani w przepiękne bajkowe stroje. Były królewny, rycerze, wróżki, elfy, czarnoksiężnicy i wiele innych baśniowych postaci. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć, jak ważne są bajki, i że warto do nich powracać. Jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą, a niektóre podczas zajęć świetlicowych wykonały też własnoręcznie baśniowe przebrania. Segregowały rekwizyty z bajek, kolorowały obrazki.

To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Uczniowie byli aktywni, weseli i wykazali się kreatywnością. Był to dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Pamiętajmy, że bajka uczy, bawi i wychowuje.

7 listopada 2022 | Maria Grzegórzko Mały Samorząd Uczniowski | Powrót do spisu wiadomości