Warsztaty o aktywnej mobilności w kl. 3c

Pewnie jesteście ciekawi, co to jest aktywność mobilna?

Aktywność mobilna to przemieszczanie się indywidualne realizowane pieszo lub za pomocą roweru, ale też za pomocą innych niezmotoryzowanych środków transportu lub sposobów poruszania się w przestrzeni (rolki, hulajnogi).

Zajęcia, w których wzięli udział uczniowie klasy 3c miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważny jest w mieście odpowiedni wybór środka transportu. Uczniowie rozmawiali o zagrożeniach współczesnych miast i nawykach transportowych ich mieszkańców oraz jak te wybory transportowe mają znaczenie dla przyszłości miast, w tym miasta Wrocławia.

W części praktycznej zajęć uczniowie zbadali ruch na ulicy Sienkiewicza przeliczając przejeżdżające nią pojazdy, a swoje spostrzeżenia i obliczenia nanosili na przygotowane karty.

Uczniowie doszli do wniosku, że jedynie przemieszczanie się pieszo lub na rowerze, hulajnodze czy na rolkach jest w 100% bezemisyjne. Dlatego też ruch pieszy i rowerowy powinien stanowić podstawę naszej mobilności. Bo też aktywna mobilność jest ważna dla naszego zdrowia. Kiedy przesiądziemy się na rowery, będziemy pieszo docierać do szkół, zakładów pracy, a nasze auto zostawimy w garażach lub na parkingach, to powietrze którym oddychamy będzie zdrowsze, zmniejszy się liczba chorych na astmę, no i będziemy mieli lepszą kondycję fizyczną. Ruch to przecież samo zdrowie.

7 listopada 2022 | Maria Grzegórzko | Powrót do spisu wiadomości