Spotkanie z Ozobotami

21 listopada uczniowie klasy 1a, 1b oraz 1d uczestniczyli w zajęciach programowania Ozobotów w Centrum Poznawczym Hali Stulecia. Ozobot to mały, ale bardzo inteligentny robot edukacyjny, zdobywca tytułu Zabawka Roku 2016 i 2017 roku w Polsce, a także zdobywca głównych nagród w kategorii “Best Robot” na międzynarodowych targach w USA.

Główny bohater warsztatów zabrał dzieci w niesamowitą przygodę zapamiętywania, rysowania, planowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów na kartce papieru dzieci programowały zadania, które wykonywał robot. Ozobot rozpoznawał odpowiednie sekwencje kolorowych linii i podążał ich śladem. Pierwszoklasiści w zespołach układali również trasę ze specjalnych puzzli, po których następnie poruszały się roboty. To była wspaniała lekcja informatyki, matematyki oraz twórczego myślenia :) A przy okazji dzieci rozwijały ciekawość i zainteresowanie światem techniki.

23 listopada 2022 | Joanna Szymańska | Powrót do spisu wiadomości