Nick Vujicic - bohater czwarty

Czwartego dnia akcji w ramach Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością bohaterem jest Nick Vujicic -znany mówca motywacyjny.

Urodził się 4 grudnia 1982 roku w Melbourne. W wyniku rzadkiej wady genetycznej urodził się bez rąk i nóg, a jedyną kończyną w szczątkowej formie jest zdeformowana stopa z dwoma palcami. Rodzice starali się zapewnić mu beztroskie, pełne miłości dzieciństwo, dzięki czemu w pierwszych latach życia Nick nie zdawał sobie sprawy, że znacząco różni się od innych dzieci. Mimo, że nawet podstawowe czynności wymagały od niego większego wysiłku i pracy, dzięki swojej determinacji do perfekcji wyćwiczył zwinność i koordynację. Wszystkie czynności nauczył się wykonywać za pomocą stopy z dwoma palcami. Gdy poszedł do szkoły często bywał gnębiony i poniżany przez rówieśników, co doprowadziło do depresji i próby samobójczej w wieku 10 lat. W kolejnych latach Nick przeżywał rozterki związane z dorastaniem. Zastanawiał się, co będzie robił w dorosłym życiu i jak sobie poradzi żyjąc samodzielnie. W wieku 17 lat dozorca w liceum zainspirował go do wstąpienia do chrześcijańskiego klubu młodzieżowego i wygłoszenia przemówienia o swojej wierze i przezwyciężaniu przeciwności losu. Jego przemowa wywarła bardzo duże wrażenie na słuchaczach i właśnie to wydarzenie okazało się być przełomem w życiu Nicka. Wkrótce pojawiły się zaproszenia od innych organizacji. Gdy skończył 18 lat rozpoczął swoją działalność charytatywną. Niedługo potem założył organizację non-profit Życie bez kończyn. Obecnie Nick podróżuje po całym świecie, inspirując ludzi, a dzięki charyzmie porywa tłumy podczas swoich wystąpień motywacyjnych. Pisze książki, nagrywa filmy na YouTube, motywuje innych – jeździ na deskorolce, pływa, surfuje, gra w golfa i spełnia swoje marzenia. W 2012 roku ożenił się z Kanae Miyaharą, którą poznał po jednym ze swoich wystąpień. Para ma czwórkę dzieci – dwóch synów i dwie córki bliźniaczki.

Tutaj jest film z Nickiem Vujcicem, który przyjechał do naszego kraju i mówi do Polskich uczniów o akceptacji, szacunku i tolerancji. https://www.youtube.com/watch?v=orGqQJX65sc

1 grudnia 2022 | Powrót do spisu wiadomości