Nasi uczniowie na WTDK

Chętni uczniowie z klas czwartych i piątych pod opieką pani Danuty Niepołońskiej i pani Antoniny Połch, wybrali się w piątek 2.12.2022 r. na Wrocławskie Targi Książek, które zorganizowane były w Hali Stulecia.

O godzinie 13.00 miało odbyć się spotkanie z pisarzem i reżyserem -Panem Cezarym Harasimowiczem. Pisarz z powodów zdrowotnych nie mógł być obecny na spotkaniu z czytelnikami. Jednak spotkanie nie zostało odwołane i wszyscy zebrani mogli wziąć udział w omówieniu treści najnowszej książki pana Cezarego Harasimowicza pt.„Tygrys”. Spotkanie poprowadziła przedstawicielka wydawnictwa Agora. Uczniowie mieli okazję wypowiadać się na tematy poruszane w powieści „Tygrys”. Wypowiedzi uczniów były bardzo przemyślane. Odnosiły się one do problematyki ratowania zwierząt zagrożonych wyginięciem, kwestii odniesienia człowieka do wszystkich zwierząt oraz ich życia na wolności i w ogrodach zoologicznych. Forma przeprowadzonej dyskusji odpowiadała wszystkim zebranym a jej wydźwięk na pewno będzie oddziaływał na młodych ludzi w ich podejściu do wszystkich zwierząt.

Po spotkaniu odwiedziliśmy stoiska różnych wydawnictw, kupowaliśmy wybrane książki, zbieraliśmy zakładki do książek a na koniec upamiętniliśmy wydarzenie wspólnymi, pamiątkowymi zdjęciami.

Na pewno wybierzemy się na kolejne targi książek organizowane we Wrocławiu również w przyszłym roku.

6 grudnia 2022 | Danuta Niepołońska, Antonina Połch | Powrót do spisu wiadomości